Goedemorgen,
Via deze weg zou ik mij graag even voorstellen.
Ik heb gister een kleine jongensdroom is vervulling laten gaan door een 1e type XM 3.0 V6 aan te schaffen met net aan 2 ton op de teller.
Kwam uit het bezit van een voormalig clublid die menig van jullie wel zullen kennen.
Afgelopen zaterdag kwam ik deze auto tegen op een evenement van de DS club. waarbij ik die middag eigenlijk zou gaan kijken bij een C5 met een V6 blok. Toen kwam ik deze dus tegen voor een aardige prijs en ik was verkocht. Hij staat al sinds 2016 stil dus alles moet weer even herzien worden. Maargoed daar was de prijs ook naar.
Ik ben pas 30 dus heb de auto niet bewust "nieuw " meegemaakt als bestuurder. Maar ik kom uit een citrofielen familie en we hebben er verschillende gehad. Mijn opa meerdere V6 van alle types en mijn ouders diverse 2.0 turbo's en breaks. Al met al dus groot geworden op de achterbank van een DS. De eerste meters als ventje van 18 waren ook in een XM break.
De auto is motorisch goed. hij rijdt soepel. schakelt soepel. en het is dus de bedoeling dat dit mijn woon/werk/ vakantie auto zal worden. Ik woon 6 kilometer van mijn werk af dus dat zijn geen spannende afstanden. Vandaar dat ik dus ook mijn brave saaie BMW touring graag wilde inruilen voor een citroën. Ik had de DS natuurlijk maar dat is geen ideale vakantiewagen ;).
Ik had wel wat vragen aan een aantal kenners.
Er zijneen paar kleine dingen die eraan mankeren. Ik ga van grootste ergernis naar kleinste ;)
- Centrale vergrendeling werkt half. Ik heb er alleen een kale sleutel bijgekregen zonder afstandsbediening. ( kan mij van vroeger nog herrineren dat er ook een klapsleutel van was) maar ik heb dus een ouderwetse sleutel. Opzich is dat geen issue maar het slot in de bestuurdersdeur gaat vrij stroef. heb het al wat gangbaarder gemaakt door veel te bewegen. Nu is het grootste ergerpunt dat wanneer ik de bestuurdersdeur open met de sleutel. de andere deuren niet mee gaan. Maar wanneer ik de passagiersdeur met de sleutel opendoe, wel alle deuren opengaan ( incl de bestuurdersdeur). Weet iemand hoe dit kan? Kan mij de term Kiekert nog herrineren van mijn jeugd. Maar snap de logica dan niet als hij wel open gaat via de passagiersdeur.
- Airco werkt matig. Zal even een kwestie van uitsluiten zijn. Eeerst droger vervangen en vullen, daarna blijft denk ik alleen de pomp over.
- Een raamschakelaar werkt maar half maar die zal ongetwijfeld nog wel te vinden zijn ergens.
- Uitlaat rammelt. gok een versleten rubber oid. hij glimt nog van nieuwigheid dus dat zal het probleem niet zijn :).
- Had met een klein proefrondje het idee dan 2 van 4 remmen thuis waren. Zal dus een weekend remklauwen reviseren worden. Enfin weer wat te doen op een regenachtig weekend :).
- Er mist van de achterbank ( zwart leer) een hoofdsteun. Mocht iemand deze hebben liggen en deze willen verkopen houd ik mij aanbevolen :). Zal sowieso lid worden van de club en het magazijn raadplegen.
- Er zitten op de middenstijl 2 ronde gaten aan weerszijden. ( te zien vanaf de achterbank). Ik kan mij niet heugen dat daar ooit iets zat. ( mogelijk ooit door iemand geboord die eronder moest zijn???) of weet iemand wat hier ooit in heeft gezeten?
-Koppeling moet even worden gesteld, koppelpunt ligt bijna op de vloer. Hij slipt verder niet. Volgens mij is dat bij die eerste types een kabel? lijkt mij makkelijk stellen.
Verder zijn het allemaal wat kleine interrieurdingetjes die kapot zijn. Alhoewel ik wel de enige XM heb waar IK ooit in heb gezeten waarvan het code klepje nog werkt en netjes is!.
- Ahja voor het gangbaar maken van het slot wil ik graag de deurkaart eraf halen. Weet iemand waar daarvoor de schroeven allemaal verstopt zitten? Niemand kan zo goed schroeven verbergen als een franzoos namelijk :)
Alvast bijzonder bedankt voor al jullie input
Welkom hier. Wat een leuke aankoop heb je gedaan! We hebben als club een goed gevuld magazijn voor veel benodigde onderdelen. (Daarvoor moet je wel lid zijn van de club trouwens)
Foto's kun je toevoegen via het handige camera-icoontje. Super simpel!
__________
Crepuscule
Ah gevonden!! ik zat onderdaan te klooien met het "bestand toevoegen!" dankjewel!
Ja ik heb mijn vanmorgen aangemeld als lid. ben er bekend mee via de DS club hoe fijn zo'n club en magazijn kan zijn :)
Welkom hier en gefeliciteerd met je XM! Veel van de dingen die je noemt kun je inderdaad wel krijgen bij het magazijn. Wat betreft je andere dingen:
- Je CV hoor je uiteraard via je bestuurdersdeur te kunnen bedienen. Een kabelbreukje vind ik niet logisch bij de constructie van een XM (nu ik dat opschrijf: eigenlijk moet je het toch uit zien te sluiten), dus ik vermoed eigenlijk een probleem in je slot. Het zou eigenlijk wel makkelijk zijn als je een afstandsbediening had, maar dan moet je een set vinden van sleutel en ontvanger. Misschien heeft het clubmagazijn dat wel liggen.
. WD-40 kruipolie of zo kan natuurlijk weer prima.
Sloten die zwaar gaan komen vaker voor. Hoe je daar iets aan doet, kun je hier lezen. Maar gebruik alsjeblieft gewoon slotspray. (Normale) WD-40 is schoonmaakmiddel, geen smeermiddel
- Als je airco matig werkt, is 'ie niet lek! Dat betekent gewoon dat 'ie al een poos niet meer gevuld is. Dat klopt wel, want het koudemiddel zit er al minimaal 9 jaar in. Ik zou zeggen: tel je zegeningen! Een filter-droger vervangen is natuurlijk nooit een slecht idee. Jouw type 1 is een 94'er. Ik neem aan dat 'ie ook van modeljaar '94 is (maar eerder zou bij bv een demomodel kunnen! Check je orga-nr maar even). In dat geval kun je de condensor ook nog wel nieuw krijgen. Je pomp zou ik niet meteen vervangen: "gereviseerde" aftermarket pompen zijn soms slechter dan originele. Of komen er rare geluiden uit?
- Die uitlaat kan ook wel eens een hitteschildje zijn dat los ligt. Zie je gauw genoeg als je je XM een keer op de brug zet.
- Je remmen zou ik eerst eens goed ontluchten. Remklauwen vóór gaan soms wel eens vastzitten, maar ik heb nog niet gezien dat een auto daar echt slechter van ging remmen. Achter heb ik nog nooit problemen gezien.
- Heb je een foto van die gaten in de middenstijl?
- Bekabelde koppeling klopt. Het is ze laatst zelfs bij de barrelbrigade van Autoweek gelukt om die te stellen. Hun XM heeft dezelfde koppeling en versnellingsbak als de jouwe.
- Deurpanelen: zo uit m'n hoofd geen idee meer. Maar dat is vast wel eens hier op het forum beschreven?
Goedendag Feije,
Bedankt voor je reactie!
Ik zal inderdaad eens bij de club navragen met die afstandbediening. Opzich hoef ik niet perse een afsandsbediening. Fijn als het erop zit. niet problematisch als het er niet opzit. Ik had al wat grafietpoeder gebruikt. dit werkt meestal ook wonderen om een slot te smeren. maar ik blijf weerstand voelen. binnenkort even de deurkaart eraf dan maar een zien wat we tegenkomen. Een kabelbreuk lijkt mij ook onlogisch ook gezien het feit dat de bestuurdersdeur wel opent als ik de passagiersdeur van het slot af haal. Dus de CV werkt wel. maar niet vanaf de bestuurdersdeur. En dat is toch degene die ik elke morgen moet hebben!
De aircopomp maakt geen gekke geluiden. Als ik de airco inschakel hoor ik hem aanslaan en wordt het iets kouder. aangezien ze hem toch moeten vullen laat ik hem voor die paar euro meteen de droger meenemen.
De uitlaat heb ik zojuist verholpen. Die hing iets tever naar links. Dus rammelde tegen het sleepoog aan.
en kwa remmen is dat fijn om te horen. Ik ga hem na de vakantie eens even op bokjes zetten en alle wielen eraf halen. Geen idee hoe de remmen er uberhaupt aan toe zijn. ( mooi die etoile velgen maar je ziet ook niks).
Zie hierboven het gat in de middelstijl. Deze zit óók aan de andere kant.
En ja die van de budgetbrigade zat ik toevallig eergister te kijken! hij stelde hem aan de bakzijde maar volgens mij moet je hem aan de schutbord zijde ook kunnen stellen.
Deurpaneel: uit mijn hoofd, want het is al weer een tijd geleden.
Omlijsting opener binnenzijde eraf wippen, met klein schroevendraaiertje in het gaatje van de slotknop (bovenop het paneel, die op en neer gaat bij sluiten/openen) en dan voorzichtig omhoog eruit werken. Bediening ramen eruit wippen en losmaken. Deurverlichting onderaan, als die er is, ook eruit wippen en losmaken.
Paneeltje speaker eruit, speaker eruitschroeven.
Schroeven: onderkant handgreep, torx (groot), binnenin waar de raambediening zat ook een torx groot.
Waar de speaker zat 1 of 2 schroeven torx (of soms kruis), klein.
Dan paar vuistslagen van onder naar boven (dus op je knieën naast de deur omhoog slaan), om de clipjes binnenin (die zie je dadelijks als ie los is)uit hun houdertjes te halen. Hierbij de handgreep een beetje naar je toe (naar binnenin de auto) trekken om deze ook ruimte te geven.
Als ik dan niets vergeten ben, kun je het paneel zo los tillen.
Monteren in omgekeerde volgorde.
Die gaten in de B-stijlen horen er niet. Waarschijnlijk aftermarket, extra tweeters geplaatst of zo?
Waarschijnlijk heeft het magazijn nog wel vervangende B-stijlen (om die te monteren moeten je stoelen eruit en de veiligheidsriem los, maar dat is alles. :-)
Voorgangers: BX 19D: SR-39-ZY (rood); XM 2.1TD YS-93-GH(Berline Rouge); XM 2.1TD HL-LR-66(Berline Noir Verni); XM 2.1TD JN-SP-74(Break Vert Vega); XM 2.1TD 08-RD-VZ(Break Vert Vega); XM2.1TD 12-DF-FK (Break, Vert Vega)
Jullie zijn geweldig, dankjewel!
Hartelijk welkom dan maar!
Ik zie dat je al aardig op weg bent geholpen met je vragen. Dus veel hoef ik niet meer toe te voegen.
Het idee van je CV is dat ie bestaat uit 3 componenten.
- De ontvanger. Deze ontvangt het signaal van de sleutel-afstandbediening en stuurt een signaal door naar de Kiekert
- De Kiekert is de module die de slotcassettes aanstuurt. Zijn aansturing komt van de Ontvanger én de Slotcassettes
- De slotcassettes. Op het moment dat je een van een voorportier Slotcassette op slot van slot zet, stuurt deze een signaal naar de Kiekert om de andere deuren ook te schakelen.
Daarnaast is er de functie dat als een Slotcasette, wanneer gevraagd, niet op slot valt, dat deze een signaal terugstuurt naar de Kiekert waardoor de rest ook weer van slot gehaald word.
Slotcassettes van de achterdeuren zijn dacht ik wel van / op slt te zetten zonder dat ze invloed hebben.
In jouw geval zit de kans er dus dik in dat de connector op de slotcassette van het bestuurdersduer niet lekker is. Daarna mischien intern in de slotcassette zelf.
Als aanvulling op het deurpaneel verhaal.
Het voet-verlichtings-lampje is iets om als eerste los te halen. Anders sta je met een deurpaneel in je ene hand en met de andere hand er achter dat stekkertje los te rommelen.
Dat pinnetje wat je moet indrukken om het slotknopje omhoog te kunnen doen is een haakje. Druk dat niet te ver in, want dan breekt ie en gaat je knoje niet meer terug p z'n plek.
Montage van het knopje is ook iets om te beschrijven.
In het knopje zit dus een plastic schuifje met ribbeltje. Dat blijft zitten door dat haakje wat je hebt ingedrukt. Er zijn 2 gaatjes waar dat haaje in kan vallen.
Voor montage moet je 'm in het onderste gat laten uitkomen. Tijdens de montage schuift ie dan door naar de bovenste waar ie in zat toen je 'm los haalde.
Nu de deur op slot zetten zodat de metalen pen waar het knopje op schuift gezakt is.
Als je nu het knopje over de pen heen steekt zover je kan, kom je automatisch in de goede stand uit.
Portier van slot en als het goed is ligt de knop mooi vlak met de rest van het paneel.
XM - Rijden als een 'ouwe sok' met af en toe een 'petje' op.
Ik heb de deurkaart er vanmorgen eens afgehaald. Alles zat waar jullie ook zeiden dat het zat ;) fluitje van een cent.
Ik heb het mechanisme wat soepeler gekregen. Ik zal ook de bekende methode van een gaatje boren in het slot en daar wd40 inspuiten eens proberen. Tevens wat slotpsray gebruikt in de cilinder dat gaat ook al beter.
Het probleem van de CV blijft helaas. Ik merk wel dat wanneer ik de deur bijvoorbeeld ontgrendel via de passagierszijde het palletje van de bestuurdersdeur makkelijk en soepel meegaat. Het zal dus niet aan de interne weerstand van de bestuurdersdeur meer liggen.
Het gaat zoals je al dacht mis vanuit de bestuurderdeur zelf. wanneer deze van het slot gehaald wordt. geeft deze geen signaal richting de kiekert dat hij de rest ook van het slot moet halen.
Nu las ik elder op het forum ook dat je de kiekert kan vervangen door een aftermarket model met afstandsbediening.
Dit zou denk ik de makkelijkste optie zijn. Dan heb ik een afstandsbediening terug en ik weet dat de alle deuren dan gewoon reageren.
Ik denk dat ik daar eens naar op zoek ga. mocht iemand weten waar ze dat verkopen hou ik mij aanbevolen :)
Maar kom zoiets al tegen: https://www.bxparts.eu/nl/sloten/616-portiervergrendeling-afstandsbediening-1-zender-axbxxmcxzxsaxoxantia.html
Ja dat is er inderdaad eentje. Kun je gewoon inprikken onder het handschoenkastje. Die moet je dan wel eerst even uitbouwen...
Die dingen zijn trouwens vaak de oorzaak dat die cilinders vast gaan zitten omdat je je sleutel dan nooit meer gebruikt
__________
Crepuscule